Hurda Alımı

Bakırın Kilosu Ne Kadar

Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakırın kilosu ne kadar? bakır, ısıyı ve elektriği en iyi ileten elementlerden biridir. Bu nedenle ısıtma, soğutma ve enerji sektörlerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca paslanmaya karşı dayanıklı özelliğinden dolayı farklı sektörlerde de kullanım alanı bulur. Bu nedenle hurda piyasasında son derece yüksek talep gören bir metaldir. Siz de “bakırın kilosu ne kadar?” diye merak ediyor, elinizdeki metallerin satışını gerçekleştirmeyi planlıyorsanız yazımızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Hurda Bakır Nerelerden Çıkarılır?

Bakır, ülkemizin birçok yerinde maden ocaklarına sahip, değerli bir toprak madenidir. Bununla beraber evlerin mutfaklarında, elektrikli eşyalarda, inşaat sektörü gibi farklı alanlarda da karşımıza çıkmaktadır. İşlevselliğini kaybederek atık durumuna düşen hurda bakırlar, metal endüstrisinde çok popüler bir malzemedir. Materyalin genel olarak elde edildiği alanları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • İnşaat sektörü
 • Elektronik ekipmanlar
 • Elektrik tesisatları
 • Otomotiv sektörü
 • Endüstriyel atıklar
 • Sıhhi tesisat, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri
 • Dekorasyon malzemeleri
 • Çeşitli tüketici ürünleri

Hurda bakır, önemli bir kaynaktır ve geri dönüştürülmesi, atık miktarını azaltmaya ve çevreyi korumaya yardımcı olur. Siz de güncel bakır hurda fiyatı üzerinden elinizdeki malzemelerin satışını yapmak istiyorsanız firmamız Çınar Hurda ile iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Bakır Nerelerde Kullanılır?

Bakırın kilosu ne kadar?
Hurda Bakır Nerelerde Kullanılır?

Bakırın kullanım alanlarına bakıldığında her sektörde talep gördüğünü söylemek mümkündür. Bakırın kilosu ne kadar? termik santraller, elektrik, inşaat, ulaşım, kimya, mücevherat, boya sanayi gibi birçok alanda değerlendirilebilen iletkenliği yüksek, pratik metallerden biridir. Geri dönüşüm süreçlerinin ardından metalin değerlendirildiği bazı sektörleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Elektrik-Elektronik Endüstrisi: Hurda bakır, elektrik ve elektronikte en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Bakır, elektrik ve ısıyı iyi iletme özelliğine sahiptir. Bu nedenle elektrik kabloları, devre kartları, soketler, lambalar ve diğer elektrikli ürünlerde kullanılır.
 • Yapı Malzemeleri: Bakır, korozyona dayanıklı bir metaldir. Bu nedenle borular, teller, levhalar ve diğer yapı malzemelerinde yararlanılır.
 • Endüstriyel Makineler: Bakır, yüksek mukavemetli ve dayanıklı bir metaldir. Bu sayede motorlar, jeneratörler, transformatörler gibi makine ve ekipmanlarda kullanılabilir.

Hurda bakır, ayrıca kaplama, dekoratif ve koruyucu amaçlarla değerlendirilebilir. Aynı şekilde paralar ve süs eşyaları da bu madenden yapılır. Kullanım alanı geniş olmasından dolayı bakır, hurda piyasasının talep gören malzemeleri arasında yer alır.

Hurda Bakır Alımı Yapan Firmalar

Bakırın kilosu ne kadar?
Hurda Bakır Alımı Yapan Firmalar

Bakırın kilosu ne kadar? hurda metal sektöründe alım satımı yapılan birçok firma bulunmaktadır. Ancak malzemelerinizi güncel değerinden satabilmek için güvenilir bir hurdacı firmasıyla iletişime geçtiğinizden emin olmalısınız. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şu şekildedir:

 • Firmanın lisans ve sertifikaları hakkında bilgi edinin.
 • Elinizdeki malzemelerin güncel piyasa değerini araştırır.
 • Hurdacı firmasına ödeme koşulları ve malzemelerin analizi hakkında sorular sorarak süreç hakkında bilgi alın.
 • Firma hakkında geçmiş müşterilerin yorumlarına göz atın.
 • Firmanın konumu ve lojistik desteği sunup sunmadığı hakkında bilgi edinin.

Bu kriterleri dikkate alarak elinizdeki hurda malzemeleri satmak için en doğru hurdacı firmasını tercih edebilirsiniz.

Hurda Bakırın Kilosu Kaç TL?

“Bakırın kilosu ne kadar?” sorusuna genel geçer bir yanıt vermek mümkün değildir. Mevcut hurda fiyatları düzenli olarak dalgalanmaktadır. En güncel verilere ulaşmak için, metal borsalarını, metal ticareti yapan şirketleri veya yerel hurda geri dönüşüm tesislerini takip etmek faydalıdır. Bu kaynaklar, piyasadaki güncel gelişmeleri ve fiyat performanslarını ilgililerine sunmaktadır. Dilerseniz iletişim hattımızı arayarak profesyonel ekibimizden en güncel fiyatları alabilirsiniz. Çınar Hurda olarak müşterilerimize daima güncel veriler üzerinden tavan fiyatları sunmaktayız.

Güncel Bakır Hurda Fiyatı Listesi

Bakırın kilosu ne kadar?
Güncel Bakır Hurda Fiyatı Listesi

Bakırın kilosu ne kadar? geri dönüşüm sektörüne ilgili olan birçok kişi bakır hurda fiyatı konusuna merak duymaktadır. Bakır, kullanım açısı bakımından rahat bulunabildiği ve değerli olduğu için birçok alıcı ve satıcısı vardır. Hurda firmaları tarafından geri dönüştürülen bakırın fiyatı türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Kilo başına hesaplanan bakır hurda fiyatı devamlı olarak güncellenmektedir. “Bakırın kilosu kaç TL?” diye merak ediyorsanız aşağıda birim fiyatlara dayanan listeyi görebilirsiniz.

Hurda Bakır Türleri Fiyatları
Soyma Bakır Hurdası 228,40 ₺/Kg
Lama Bakır Hurdası 215,40 ₺/Kg
Kırkambar Bakır Hurdası 211,00 ₺/Kg
%98 Külçe Bakır 220,50 ₺/Kg
TTR Kırma Bakır Hurdası 203,40 ₺/Kg
Bakır Talaş Hurdası 198,50 ₺/Kg

Bakır hurda fiyatı; ürünün cinsi, kalitesi ve bileşenleri gibi hususlardan etkilenir. Ayrıca döviz kuru, arz- talep gibi birçok finansal unsur da fiyatları belirlemektedir. Bu yüzden alım-satım yapılacağı zaman güncel listeleri takip etmek çok önemlidir. Güvenilir bir kaynaktan doğru fiyat bilgisi alarak elinizdeki malzemelerin satışını yapmak için firmamız Çınar Hurda ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara