Hurda Alımı

DKP Hurda Fiyatı

DKP Hurda Fiyatı Değişiyor Mu? 

Ağır, boyutu büyük olan kalın metal parçalarına DKP hurda denir. Bu materyaller genellikle demir kesimi yapan firmalardan toplanır. Oldukça kaliteli ve kullanışlı olan bu eskimiş ürünler geri dönüşüm süreçleri sonucunda ham madde olarak yeniden üretime girer. Diğer demir çeşitlerine göre daha ağır ve kolay işlenebilir metaller içerisinde yer alır. Kullanım alanının genişliğine bağlı olarak DKP hurda fiyatı da satıcılara avantajlar sunar. Sektörde önemli bir konumda bulunan bu parçalar, kısa süre içerisinde dönüştürülerek kullanıma hazır olur. 

DKP Hurda Fiyatı ham maddenin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla siz de elinizdeki malzemeleri satmak için hurdacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İhtiyaç fazlası olan, içerisinde oksit ve alaşım içermeyen DKP hurda da bu kapsamda dönüştürülmek üzere işlenen materyallerden biridir. Atıl halde bulunan atık hurdalarınızı satarak doğanın korunmasına katkı sağlayabilir, ayrıca kazanç elde edebilirsiniz. 

DKP Hurda Nedir? 

Dkp hurda fiyatı
Dkp hurda nedir?

Dövme kalıp sac materyaller için kullanılan bir kısaltma olan DKP hurda; düşük miktarda fosfor ve kükürt içeren madenlerden oluşur. Nitekim bu durum malzemenin geri dönüşüme elverişli olmasını sağlayan faktörlerin başında gelir. Ayrıca DKP hurda, çoğu eşyanın yapımında kullanılan metaller içerisindedir. Yüksek dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar korozyona karşı dirençlidir. Aynı zamanda işlenebilirliği kolaydır. Bu avantajları sayesinde birçok sektörde tercih edilen bir hurda çeşididir. Görsellerinizi bizim ile WhatsApp üzerinden paylaşabilirsiniz.

 DKP atık demirler özellikle inşaat sektöründe kullanılan oldukça dayanıklı madenlerdir. Endüstriyel yapılarda, santrallerde, beyaz eşya ve gemi yapımında da sıklıkla değerlendirilirler. Belirli işlemlerden sonra döküntü haline getirilmiş sac atıkları şeklinde bulunurlar. İmalat artığı olarak fabrikalardan çıkan bu metaller farklı kesimlerde olabilir. İşlemden geçen demirler, geri dönüşüm sürecinde gerekli ham maddelere dönüştürülerek yeniden kullanıma hazır hale gelir. 

Dkp hurda fiyatı
DKP Hurda Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ellerindeki atık malzemeleri satmak isteyen pek çok kişi DKP hurda fiyatları hakkında araştırma yapar. Bu madenin ücretini belirleyen çeşitli faktörler bulunur. Gerekli analizler sonucunda kalitesi ve ağırlığına göre hurda hakkında net bir fiyat verebilmek mümkündür. İnceleme sürecindeyse dikkat edilen temel noktalar şu şekildedir:

  • Malzemenin kalınlığı 
  • Ağırlığı 
  • Döviz kuru ve Londra Metal Borsası
  • Ulaşım mesafesi 

DKP Hurda Fiyatı tüm bu ayrıntılar göz önünde bulundurularak DKP hurda malzemelerinizin fiyatını belirlemek mümkündür. Nihai değerleme ise hurdanın kullanılmışlık seviyesine bakıldıktan sonra ortaya çıkar. Borsa ve dövizin sürekli olarak değişmesinden ötürü fiyatlarda günübirlik güncellemelerle karşılaşmanız doğaldır. Bu nedenle zararına satış yapmamak için hizmet alacağınız hurdacı firmasının seçiminde dikkatli davranmanız gerekir.

DKP Hurda Kilosu Ne Kadar? 

Hurda alım satım işlemleri sırasında genellikle birim fiyat kilogram cinsinden belirlenir. Ancak her maden türü farklı niteliklere sahip olduğu kg değeri bu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bilhassa daha az bulunan ve işlenebilirliği kolay olan metallerin atıkları daha yüksek ücretlere satın alınır. DKP Hurda Fiyatı bu hurdalar içerisinde yer aldığında DKP hurda fiyatı da kilogram bazında diğer madenlere kıyasla görece yüksektir. Dövme kalıp sac materyallerin güncel fiyatı ortalama 5,70 TL’dir. Kilogram miktarı arttıkça bu ücretlerde yükselir. 

Dkp hurda fiyatı
Güncel DKP Hurda Fiyatları

Demir hurda alım fiyatları arz talep dengesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Talebin yükseldiği dönemlerde piyasada hurda bulmak zorlaştığı için ücretlerin de artması doğaldır. Ayrıca ülkenin kaynak durumu da fiyatlar üzerinde belirleyici faktörler arasındadır. 

DKP hurda, endüstriyel üretimde sıklıkla ihtiyaç duyulan bir materyaldir. Ayrıca kolayca şekillendirilebildiği için farklı alanlarda da kullanıma uygundur. Toz curuftan elleçleme yöntemiyle seçilen madenler yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Bazı işlemlerden geçerek dönüştürülen demirlerin alım satım sırasındaki fiyatlarına nakliye ücreti, ulaşım masrafı gibi maliyetler de eklenir. 

Siz de elinizdeki DKP ve diğer hurda çeşitlerini avantajlı fiyatlarla satmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Çınar Hurda olarak metalinizin kalitesine ve miktarına göre güncel DKP hurda fiyatları üzerinden alım gerçekleştirmekteyiz. 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara