Hurda Alımı

İnşaat Demiri Hurda Fiyatı

İnşaat Demiri Hurda Fiyatı

İnşaat demiri hurda fiyatı, geri dönüşüm sektöründe en çok takip edilen verilerin başında gelir. Toplanma kaynaklarının son derece geniş olması ve nispeten kolay bir şekilde elde edilebilmesi en önemli özellikleri arasında yer alır. Haliyle bu durum hurda inşaat demir fiyatları araştırmalarının artmasına yol açar.

Öncelikle bilinmelidir ki atık metallerin fiyatları sabit kalmaz. Sürekli olarak değişir ve birçok dış etkenden de etkilenir. Doğal olarak inşaat demiri hurda fiyatı da bu kapsamda gerek alıcılar gerekse satıcılar açısından sürekli takip edilmesi gereken bir veridir. Değerinin neye göre belirlendiği, nereden takibinin yapılacağı ve daha birçok ayrıntıyı içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

İnşaat Demiri Nedir?

İşaat demiri hurda fiyatı
İnşaat Demiri Nedir?

İnşaat demiri, betonarme yapıların güçlendirilmesi için kullanılan bir madendir. Çelikten yapılmış, uzun ve yuvarlak çubuklardır. Yer kabuğunda en çok bulunan madenlerden biridir. Yapılarda çekme ve kayma gibi gerilmelere karşı direnç göstermesi amacıyla kullanılır. Maliyet anlamında düşüklüğüne rağmen mukavemetinin yüksek olması, metal kullanımı konusunda en mantıklı seçeneklerden biri olmasını sağlar. Bu maden türü inşaat demiri haline getirilmeden önce birçok alanda kullanılır. Otomotiv ve gemi üretimi, platform malzemeleri, montaj altyapıları gibi daha birçok sektör ya da alanda tercih edilen türlerden biridir.

Pik demir, dökme demir, karbon çeliği, alaşımlı çelik, dövülebilir dökme demir, demir oksit gibi birçok türü vardır. Her birinin farklı oranlarda karışımlarla çeşitli alanlarda kullanımı söz konusudur. Alaşımlı çelik ise genel olarak inşaat demiri olarak bilinen türlerden biridir ve hem sağlam hem de esnek yapısı nedeniyle tercih edilir.

Hurda İnşaat Demir Nerelerde Kullanılır?

İnşaat demiri hurda fiyatı konusunda en belirleyici unsurlardan biri de bu atık metalin kullanıldığı alanlardır. Ne amaçla geri dönüşüm işleminden geçirileceği arz-talep dengesi üzerinde doğrudan etkilidir. Hurda inşaat demirinin en çok kullanıldığı alanlar genel olarak otomotiv ve gemi yapımıdır.

Öncelikle inşaatlardan, yapılardan, kentsel dönüşüm alanlarından ve daha birçok yerden bu atık metalin toplanması söz konusudur. Toplama sürecinin ardından geri dönüşüm firmaları tarafından malzemenin sınıflandırılması sağlanır ve kalite durumu belirlenir. Hemen sonrasında çıkan sonuçlar çerçevesinde hangi geri dönüşüm alanında kullanılacağı belirlenir.

İnşaat Demiri Hurda KG Fiyatı Ne Kadar?

İnşaat demiri hurda fiyatı belirlenirken en çok kullanılan ölçü birimi kilogramdır. İlk olarak atık metalin cinsi belirlenir ve sonrasında kg bazında tartımı yapılır. Ardından güncel inşaat demiri kg fiyatı ile çarpılır ve toplam tutar elde edilir. Ancak bu noktada birim fiyatın birçok faktöre bağlı olarak değiştiğini bilmek önemlidir. Genel olarak madenin değerini belirleyen hususlar aşağıdaki gibidir:

  • Otomotiv, gemi, platform, montaj altyapısı gibi üretim alanlarındaki işletmelerin arz planları
  • Döviz kurlarının anlık durumlarının ne olduğu
  • Satışı yapılan hurda inşaat demirinin kalite durumu
  • Bölgesel olarak geri dönüşüm firmalarının stok durumu
  • Global anlamda finansal etkisi olan savaş, ekonomik kriz gibi durumlar
  • Hurda inşaat demiri kaynaklarında yaşanan azalmalar ve inşaat sektörünün hareketliliği
  • Kentsel dönüşüm kararları ve yasaları

Bu faktörlerin tümü yapacağınız hurda demir satışı sırasında fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Birçok farklı detayın göz önünde bulundurulması gerektiği için doğrudan genel geçer bir fiyattan bahsetmek pek mümkün değildir.

İnşaat Demiri Hurda Ton Fiyatı Ne Kadar?

İşaat demiri hurda fiyatı
İnşaat Demiri Hurda Ton Fiyatı Ne Kadar?

İnşaat demiri hurda fiyatı konusuna ton bazında belirlenen değerler de önem taşır. Kilogram başına güncellenen metal atık tutarları söz konusu olduğu gibi ton olarak da belirli bir fiyat skalası mevcuttur.

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu tarz bir fiyatlandırma özelinde sadece piyasa unsurları belirleyici olmaz. İnşaat demiri hurda fiyatlarının ton bazında belirlenmesi hususunda konum ve nakliye gibi unsurlar da önem taşır. Daha sonrasında DKP hurda, Extra, 1, 2 ve 3. sınıf gibi birçok kalite durumu da tonaj değerini belirler. Yapılan ölçümlerde hem kalite sınıfı hem de toplam kaç ton olduğu belirlenerek tarafınıza teklif yapılır.

Hurda İnşaat Demir Fiyatları Nereden Takip Edilir?

İnşaat demiri hurda fiyatı takibi konusunda takip edebileceğiniz birçok kaynak vardır. Ancak tutarların her web sitesinde farklı olarak karşınıza çıkması kafa karışıklığına yol açabilir. Net bir fiyat almak ve gerçekten değerinde bir geri dönüşüm firması bulmak, bu noktada önem vermeniz gereken konuların başında gelir.

Çınar Hurda olarak hurda inşaat demiri başta olmak üzere diğer birçok atık metal konusunda en güncel fiyatları sizlerle paylaşmaktayız. Piyasa genelinde değer belirleme hususunda son derece hızlı bir şekilde aksiyon alarak bu konudaki merakınızı gidermekteyiz. Hemen sitemizde yer alan inşaat demiri hurda fiyatı alanından güncel değerleri öğrenebilir ya da direkt olarak bizimle iletişime geçerek gerçek tutarın ton ya da kg bazında ne kadar olduğunun bilgisini alabilirsiniz.

Güncel Hurda İnşaat Demir Fiyatları

İşaat demiri hurda fiyatı
Güncel Hurda İnşaat Demir Fiyatları

En çok elde edilen metal atıklardan biri olan hurda demirlerinin fiyatları konusunda en net bilgileri alabilmeniz adına kg bilgilerinin yer aldığı tablomuzu alt kısımda inceleyebilirsiniz:

Hurda İnşaat Demiri Kalite Sınıfı KG Fiyatları
DKP Hurda Demir: 9,00 TL
Bonus Hurda Demir: 8,50 TL
Tufal Hurdası: 0,28 TL
İnşaat Demir Çubuğu Hurdası: 9,00 TL
Ekstra Hurda Demir: 8,45 TL
İnşaat Yıkım Hurdası: 8,00 TL
1. Sınıf Hurda Demir: 8,35 TL
2. Sınıf Hurda Demir: 8,25 TL
3. Sınıf Hurda Demir: 7,35 TL
Demir Talaşı Hurdası: 8,00 TL
Toplama Hurda: 6,65 TL
Pik Demir Talaşı Hurdası: 8,45 TL
Teneke Hurda: 6,55 TL

Elinizdeki malzemelerin, güncel inşaat demiri hurda fiyatı üzerinden satışını gerçekleştirmek için hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara