Hurda Alımı

Hurda Kablo Soyma Nedir? Fiyatları Ne Kadar? 

Hurda Kablo Soyma Nedir? Fiyatları Ne Kadar? 

Hurda Kablo Soyma Nedir? Fiyatları Ne Kadar?  İşlevini yitiren, eskimiş ve artık kullanılamayacak durumda olan kabloların soyulma işlemi yapılır. Bu sayede yeniden kullanılmaya uygun hale gelir. Ürünün dış izolasyonu çıkarılarak çeşitli yöntemler sayesinde plastiği telden ayrılır. Hurda kablo soyma, zamanla farklı nedenlerden ötürü kullanılmayacak durumda olan ürünlerin bakır ve plastiğini ayırma işlemidir.  

Kablolar, birçok malzemenin ham maddesidir. Aynı zamanda kullanım alanı oldukça geniştir. 

Çeşitli sinyallerin iletilmesinde tercih edilen bu ürün, küçük bir alette bile kullanılır. Uzun ömürlü olduğu halde zamanla yaşanan deformasyonlar sonucu işlevini yerine getirememeye başlar. 

Çınar hurda olarak sizden eskimiş ürünleri değerinde fiyatlara satın alıyor, ayırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Tesislerde soyma adı verilen yöntemlerle çeşitli aletler kullanarak yeniden kullanıma uygun bir şekilde plastiğini ve içerisinde yer alan metalini ayırıyoruz. 

 Hurda kablo soyma, ekonomik olarak avantaj sağlayan işlemlerden biridir. Birçok faktöre bağlı olarak da fiyat değişikliği yaşar. Kalınlığı, ağırlığı gibi özellikler, göz önünde bulundurulduğunda alanında uzman kişiler tarafından ücret tarifesi belirlenir. Daha sonra arz-talep dengesi de ön planda tutularak müşterilere uygun fiyat teklifleri ortaya çıkar. Çınar Hurda olarak müşterilerimize hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi verdikten sonra uygun ve güncel fiyatları sunuyoruz.  

Hurda Kablo Soyma Nedir?

Hurda kablo soyma nedir
Hurda Kablo Soyma Nedir?

 

Hurda Kablo Soyma Nedir? Fiyatları Ne Kadar?  Kablo, elektriksel sinyallerin iletiminde kullanılarak iki cihazın birbiriyle bağlantı kurmasına yardımcı olan birden fazla damardan oluşan bir materyaldir. Birçok çeşidi olan bu malzemenin üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplanarak iletkenliğinden kaynaklı dış çevreye zarar vermesini engeller. Bakır veya alüminyumdan oluşan tellerden örülen kablolar, belirli süre sonra işlevini kaybeder. Aşınma, eskime, ezilme gibi nedenlerden ötürü kullanılmamaya başlar. Bu noktada geri dönüşümü sağlanması için hurda kablo soyma işlemi devreye girer.  

Soyma işlemi, tesislerde gerçekleştirilir. Çeşitli aletler vasıtasıyla kablonun içerisinde yer alarak akımı ileten tellerin zarar görmeden ayrıştırılmasını sağlar. Bu sayede yeni metallerin üretimini daha kolay ve ucuz bir şekilde gerçekleşir. Kaynakların daha verimli kullanılmasında önemli olan bu yöntemde; manyetik ayırma cihazları, titreşimli penseler, soyma araçları gibi birçok alet ve sistemden yararlanılır.  

Soyulma işleminde ürünün geri dönüşümünün sağlanabilmesi için dış izolasyonu tellere zarar verilmeden soyulur. Ayıklanan metaller, ayrıştırılarak ham madde üretiminde yeniden kullanılır. Atık miktarının büyük ölçüde azalması, enerji tasarrufunun olması, aynı zamanda ekonomik açıdan da önemli avantajın sağlaması gibi nedenlerden ötürü hurda kablo soyma tercih edilen işlemlerden biridir. 

Hurda Kablo Soyma Nerelerde Kullanılır? 

Hurdacılık, kaynak tüketiminin artmasıyla birlikte geri dönüşümün önem taşıdığı meslek gruplarından biridir. Çeşitli malzemelerin yeniden kullanılmasını sağlar. Hurda kablo da bu ürünler arasında yerini alır. Ağ, koaksiyel, fiber optik, veri, elektrik gibi birçok çeşidinin bulunması sebebiyle günlük hayatta sıklıkla karşılaşmak mümkündür. Özellikle esnek yapıya sahip olması sayesinde rahat kullanım imkanına sahiptir. 

Hurda Kablo Soyma Nedir? Fiyatları Ne Kadar?  Mutfak aletlerinden endüstriye kadar çoğu alanda tercih edilir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha çok elektronik cihazların iç donanımlarında rastlanılır. Bunlar içerisinde; telefon, bilgisayar monitörü, TV ve projektör, harici sürücüler, yazıcı, müzikal ekipmanlar, fotoğraf makinesi, kulaklık, mikrofon, hoparlör ve daha fazlası vardır.  

Hızlı veri bağlantısı sağlamak amacıyla WiFi’nin dağıtılmasında da kullanılır. Aynı zamanda üretim tesisleri ve fabrikalar dahil birçok endüstri de kullanılır. Çınar Hurda firması olarak kullanım alanı oldukça geniş kabloların soyma işlemini yaptıktan sonra geri dönüşüme katkısını sağlıyoruz. Ekonomi, endüstri gibi alanlara destek olmanın yanı sıra doğanın korunmasında da rol oynuyoruz 

Hurda Kablo Soyma Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Hurda Kablo Soyma Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Hurda Kablo Soyma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hurda kabloların fiyatları belirlenirken birçok nokta göz önünde bulundurulur. Çınar hurda firması olarak uzman ekibimizin oluşturduğu ücretler, son güncellemelerden sonra müşterilere iletilir. Soyma işlemi yapılacak olan kablolar, belirli aşamalardan geçer. Tüm bu noktalar, dikkate alındıktan sonra  fiyatlar belirlenir.  Hurda kablo soyma işlemi için alım yapılacak ürünlerin belirlenmesi ise şu şekilde yapılır: 

  • Müşteri destek ekibimize telefon numarasından veya mail adresinden satmak istediğiniz malzemenin türünü belirtebilirsiniz. 
  • Whatsapp hattımıza elinizde bulunan ürünün ebatı, ağırlığı, işlem geçmişi hakkında detaylı bilgi verdikten sonra resmini gönderebilirsiniz.
  • Profesyonel ekibimizle birlikte kalitesini de belirledikten sonra müşterilerimizi mağdur etmeyen fiyat tablosunu sizlere sunuyoruz.
  • Daha sonra istediğiniz adrese gelerek hurdaları alıyoruz.

Kaliteli ve hızlı hizmetlerimizin yanı sıra güvenilir ödeme yöntemlerimizle de elinizde bulunan hurdaların satım işlemini yapabilirsiniz. Fiyat hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ulaşım ve taşıma masrafı olmadan gelir elde etmek istediğiniz hurdaları değerinden fiyatlara satın alıyoruz.  

Güncel Hurda Kablo Soyma Fiyatları 

Hurda kablo soyma fiyatları, çeşitli nedenlere bağlı olarak sürekli güncellenir. Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Çınar Hurda firmamızda çalışan ekibimiz, bir araya gelerek belirli kriterleri göz önünde bulundurur. Daha sonra fiyat tablosunu oluşturur. Bu noktada etkili olan noktalar şunlardır: 

  • Londra Metal Borsası’nın piyasası 
  • Arz-talep  
  • Kalite ve eskimişlik seviyesi 
  • Döviz kurundaki değişmeler 
  • Ham maddesi 

Bu değişimlerden kaynaklı sürekli fiyat güncellemesi yapılıyor olsa da müşterilerimizi memnun etmek için çaba sarf ediyoruz. Güvenilir, kaliteli ve profesyonel hizmet vererek hurda kabloların geri dönüşüme gönderilmesini sağlıyoruz. Ürünün kalitesini ve türünü ön planda tutarak ücret tarifesi belirliyoruz. Firmamızın resmi internet sitesinden canlı destek ekibimizle hurdalarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Satış öncesi atık malzemelerle ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.  

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara