Hurda Alımı

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü?

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü?

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Geri dönüşüm piyasasının en rağbet gören ürünlerinden biri de bakır içerikli malzemelerdir. İletkenliği nedeniyle özellikle elektronik ve kablo alanında kullanılan bakır içeren malzemeler, türüne göre işlem görmektedir. Piyasa içindeki ücretlendirme politikası da diğer etkenlerle beraber ürünün türüne bağlıdır. Bu nedenle “Soyulmamış bakır kablo fiyatı düşük mü?sorusunu sormadan önce elinizdeki malzeme hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Hem ürünlerinizin değerinde işlem görmesini sağlamak hem de dilerseniz tüm süreci daha bilinçli bir şekilde takip edebilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Soyulmamış Bakır Kablo Nedir?

Soyulmamış Bakır Kablo Nedir?
Soyulmamış Bakır Kablo Nedir?

Soyulmamış bakır kablo, sektöre yabancı olanların bile günlük hayatta bilip kullandığı malzemelerdir. Hemen her türlü elektronik cihazın kullanımı için gerekli olan kablolar, çeşitli nedenlerle bakır içerirler. Bunlar; iletkenlik, fiyatta uygunluk, dayanıklılık ve benzeridir. Ancak zamanla bu araçların kullanım süresi dolar ve bakır atıl hale gelir. 

Artık kullanılmayan malzemeler, iletken ve yalıtkan kısımlarının ayrıştırılmasıyla birlikte yeniden kullanılabilir duruma gelir. Soyulmamış tabirinin tercih edilmesinin nedeni de bu iki bölümün henüz ayrıştırılmamış olmasıdır.

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Kablolarda söz konusu olan iletken kısım, genellikle metallerden imal edilen elektronların hareket etmesini sağlayan bölümdür. Bir veya daha fazla telden oluşan bu madde, genellikle bakır veya alüminyum içeriklidir.Yalıtkan kısım ise iletken telin güvenliğini sağlamak amacıyla etrafını saran plastik yapı malzemesidir. Genellikle bu izolatörlerde kauçuklar, termoplastik materyaller kullanılır. Hurda piyasası için kıymetli olan kısım, daha çok iletken olandır.

İletkenler de kendi içinde kategorize edilerek işleme dahil edilir. Geri dönüşüm süreci başlamadan ürünler, aşağıdaki kriterler yardımıyla kategorize edilir:

 • Tür
 • Kalite
 • İçerik
 • Yıpranma miktarı vb.

En temel ayrıştırma, genellikle türe göre yapılan işlemleri içerir. Firmamızda çalışan uzman ekibimiz, sizden aldığı atıl malzemelerin ayrıştırma işlemini titizlikle yapar. Ardından gerektiği durumlarda geri dönüşüm fabrikasını gönderir.  

Soyulmamış Bakır Kablo Türleri

Elinizdeki atıl malzemelerin en doğru biçimde fiyatlandırılabilmesi için türüne göre ayrıştırılıyor olması oldukça önemlidir. Bu sayede doğru ve adil ücret bilgisi ortaya çıkar. Aynı zamanda hurdanın kilosu ve geri dönüşüm durumuna dikkat etmek gerekir.

Çınar Hurda olarak profesyonel seçeneklerle malzemelerinizi türüne göre değerlendirerek fiyat belirlemesi yapıyoruz. Bu aşamada dikkate aldığımız soyulmamış hurda bakır kablo türleri ise şunlardır:

 • Karışık
 • Antigron 
 • Tek Damar İç Tesisat Kablosu
 • Yer Altı Enerji Kablosu
 • TTR 
 • Çelik Zırh
 • Ptt Kablo İçi Deşe
 • Fare Yemez

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Herhangi bir kullanıcının anlayamayacağı ancak bir profesyonelin fark edebileceği bu sınıflandırmalar, fiyat politikasını da etkilemektedir. Her bir türün farklı oranlarda bakır ve ek metal içerebileceği unutulmamalıdır. Profesyonel ekibimiz, ürünün içerdiği metalin kaplama mı yoksa orijinal mi olduğunu da tespit etme donanımına sahiptir. 

Hizmet içeriğimizde; soyulmamış bakır kablo ürünlerin sınıfına göre toplanması, ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi de bulunur. Eğer elinizde satışa uygun miktarda ürün varsa bizimle iletişime geçerek ekstra maliyet ve vakit harcamadan satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Soyulmamış Bakır Kablo Nerede Kullanılır?

İletkenliği nedeniyle kablolar, neredeyse tüm elektronik işlemler için gereklidir. Şu an bulunduğunuz yerde etrafına bakmanız bile bunu anlamanız için yeterlidir. Üstelik görünenlerin yanı sıra yapıların içinde de oldukça fazla bulunurlar. Bu nedenle bir inşaat enkazında ortaya çıkarlar.

Güç jeneratörleri ve elektrik trafoları gibi yüksek gerilim hatlarında motor ve jeneratörler gibi ana makinelerde de kullanılırlar. Telekomünikasyon sektörü, elektronik cihaz piyasası da bu malzemeleri sıklıkla kullanır. Konstrüksiyon ve endüstriyel alanlarda da bakır içerikli soyulmamış kabloların kullanıldığını görebilirsiniz.

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Geniş kullanım alanında bulunan bu atıl ürünler, Çınar Hurda faaliyetlerimizin profesyonel seçenekleriyle yeniden kullanıma hazır hale gelir. Hizmetimiz; aşırı tüketim, atık, çevre kirliliği gibi olumsuzlukların da bir nebze önüne geçilmesine olanak tanır.

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir?
Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Çınar Hurda olarak soyulmamış bakır kablo fiyatı belirlerken hiçbir mağduriyet yaşamamanız ve piyasa değerinin altında işlemlere maruz kalmamanız için titizlikle çalışıyoruz. Her bir ürün kendi özelliklerine göre değerlendirilmektedir. 

İşlem devamlılığı ve kaliteli hizmet prensibimiz, gerçek fiyatlarla satışı gerçekleştirmenize olanak tanır. Fiyat belirleme süreci profesyonel bir ekip tarafından aşağıdaki adımlar takip edilerek gerçekleştirilir:

 • Satmak istediğiniz ürünle ilgili müşteri destek hattı üzerinden iletişime geçin.
 • Elinizde malzemelerin fotoğraf veya videosu varsa destek hattına iletin.
 • Fotoğraf veya video kaydı olmayan ürünler için tespit ekibi adresinize ulaşım sağlayacaktır.
 • İlettiğiniz adrese ulaşan profesyonel ekip, yerinde değerlendirmeyi gerçekleştirir.

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Fiyat belirlenirken ekibimiz; tüm geri dönüşüm sürecini, malzeme durum ve kalitesini dikkate alır. Eğer elinizde farkı tür ve kalitede malzeme bulunuyorsa değerlendirme de bu duruma uygun biçimde gerçekleştirilmektedir. Böylece tespit, nakliye, taşıma gibi ikincil işlemler için ekstra maddi harcama yapmadan alım-satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatları

Güncel soyulmamış bakır kablo fiyatlarını belirleyen çeşitli kriterler bulunur. Bunlar arasında en önemlisi, fiyatların güncel kalmasını sağlayan piyasanın kendisidir. Tıpkı altın ve gümüş gibi kıymetli metaller için geçerli olan kriterler, hurda piyasası içinde de kendine yer bulur.

Arz ve talep dengesine göre Londra Metal Borsası (LME) tarafından güncellenen fiyatlar sürekli takip edilir ve piyasaya yansıtılır. Sabit fiyat önerileri yerine daima piyasa değerini koruyan seçenekler bu nedenle önemlidir.

Soyulmamış Bakır Kablo Fiyatı Düşük Mü? Satmak istediğiniz ürünlerin tüm teknik detayları da süreç içinde değerlendirilir. Malzemenin fire oranı veya içeriği amatör işlemlerde olduğu gibi gözden çıkarılmaz. Örneğin, halk arasında fare yemez olarak adlandırılan kabloların içerdiği ek alüminyum oranı da değerlendirilme sürecine dahil edilir.

Tüm bu profesyonel hizmetlerden ve piyasa değerinde fiyatlandırma politikasından faydalanmak için tek yapmanız gereken hemen iletişime geçmektir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara